וירוסים

 

וירוסים

אנחנו בדארקום לא נוכל להבטיח שלא תדבקו בוירוס, אבל כן נוכל להבטיח שנעזור לכם להערים קשיים על החודרים המזיקים. נעזור לכם לסתום פרצות במחשבים/שרתים אשר ברשת שלכם. נעזור לכם להקשות על ההאקרים.

במידה ונפגעתם בוירוס נלווה ונכוון אתכם ברגעים קשים אלו.  

 

וירוס – בדיקה מהירה בויקיפדיה מעלה את ההסבר הבא: נגיף (וירוס; מלטינית: Virus, נגזרת של מילה שמשמעותה "רעל") הוא טפיל מוחלט (טפיל אובליגטורי) בגודל מיקרוסקופי שתלוי בתא חי מארח כדי להתרבות... בהמשך ההסבר על וירוסים מתואר שוירוסים גורמים למחלות.

כמו בעולם החי גם בעולם הווירטולי וירוס הוא יציר תוכנה טפילי שתלוי במחשב המארח שלו כדי להתרבות וגורם למחלות במחשב.

מיד תשאלו "איזה מחלות?"
כן גם למחשב יש מחלות. קבצים הנמצאים על הדיסק נפגמים, יחידת העיבוד המרכזית cpu עובדת סרק ולא מאפשרת לתוכניות אחרות להתבצע. זיכרון המחשב מתמלא בנפח זבל ולא מאפשר המשך עבודה בצורה תקינה. רשת התקשורת מועמסת בצורה אובססיבית כך שאין אפשרות לפנות אל המחשב.

קצת על היסטוריה של הוירוסים:

וירוס המחשבים הראשון נוצר בשנת 1971 כניסוי מעבדה של עובד מקיימבריג' אשר ביקש לבדוק האם אפשר לשכפל קוד מחשבים בצורה אוטומטית.

בשנת 1982 סטודנט יצר וירוס אשר התפשט על ידי דיסקטים במחשבי אפל והציג קטע שירה במחשב הנגוע. 

בשנת 1987 התפשט הוירוס המזיק הראשון. וירוס בשם Jerusalem גרם למחיקת תוכנות מהמחשב ביום שישי ה 13.

 ישנם מספר דרכים לחדור למחשבים. במידה ואנו יודעים את הסיסמה למחשב, כמובן שהדרך פנויה ואין צורך להתאמץ. במידה ואין בידנו סיסמה, יש אפשרות לנסות מספר קומבינציות של תווים עד אשר מגיעים לסיסמה הנכונה וכתוצאה מכך, הדלת נפתחת.

דרך נוספת היא למצוא דלת אחורית -ויש כאלו- לדוגמא כאשר מאבדים סיסמה למחשב/שרת יש אפשרות להפעיל את המחשב/שרת בצורה מסוימת ולהגיע אל אותו קובץ אשר דרכו אפשר לשנות את הסיסמה ושוב הדרך פתוחה.

דרך נוספת היא לפתות את הנמען לתת לנו את הסיסמה. "נו באמת מי יתן את הסיסמה שלו?". ואז באים הפיתיונות: אפשר לשלוח מייל עם כותרות יפות ומפתות והמגוון רב. פיתוי לאהבה למשל. אחד הוירוסים הראשונים התפשט על ידי מייל וכותרתו I LOVE YOU . כאשר הנמען פותח את המייל הוירוס חודר אל מחשב היעד ומחפש את הסיסמאות אשר כתובות על הדיסק, או ממתין בשקט עד אשר הנמען מקיש את הסיסמה. כאשר הסיסמה בידיו הדלת פתוחה. 

במידה וכבר חדרנו אל המחשב/ שרת נוכל לשכפל תוכנה אשר תבצע את מה שהתבקשה לעשות.

 

אנחנו בדארקום נעזור לכם להערים קשיים על החודרים המזיקים. נעזור לכם לסתום את הפרצות למחשבים/שרתים ברשת שלכם. נעזור לכם להקשות על ההאקרים. במידה ונפגעתם נלווה, ונכוון אתכם ברגעים קשים אלו.